Wycieczka do domu pasywnego

Wycieczka do Solace House 29.03.2019 r.

Uczniowie klas II E i III E mieli okazję obejrzeć prototyp nowoczesnego pasywnego budynku mieszkalnego. Obiekt zaprojektowała i zbudowała firma Solace House - polski start-up.
Dom ma nowoczesną, zwartą bryłę, pulpitowy dach i jest samowystarczalny energetycznie dzięki instalacji do odbioru energii odnawialnej w postaci 24 paneli fotowoltanicznych, umieszczonych w połaci dachowej. Wnętrze jest funkcjonalne, w nowoczesnym stylu międzynarodowym.
Przy okazji wycieczki, odwiedziliśmy także znajdujący się tuż obok  budynek Wydziału Inżynierii Lądowej PW; potem udaliśmy się do Gmachu Głównego PW na Placu Politechniki ( z jego wspaniałym hallem i klatkami schodowymi, który nas po prostu zachwycił ) i na koniec wstąpiliśmy na Wydział Architektury PW przy ul. Koszykowej).

Tekst: prof. Krystyna Kowalewska
Zdjęcia: prof. Małgorzata Strycharz