Szkolny Turniej Piłki Siatkowej chłopców

Piłka siatkowa to halowa dyscyplina sportu, która jest chyba najbardziej popularna wśród młodzieży szkolnej w naszym kraju. Praktycznie nie ma przerwy śródlekcyjnej w okresie jesienno-zimowym, żeby na sali gimnastycznej zabrakło amatorów tej gry. Zresztą nie bez przyczyny Polska jest siatkarską potęgą od wielu lat. Chociaż nasza szkoła póki co nie dysponuje odpowiednią halą do gry w siatkówkę w pełnym wymiarze, a więc w składach sześcioosobowych, co roku organizujemy turniej siatkarskich dwójek.
W tej edycji rozgrywek do rywalizacji stanęło dziesięć par, które w dwóch grupach rywalizowały w systemie „każdy  z każdym”.  Rozgrywane w każdej wolnej chwili mecze dostarczały wiele radości i emocji grającym. Wzmogły się one jeszcze bardziej od drugiej rundy, kiedy to rozpoczęto rywalizację w systemie pucharowym, a więc przegrywający odpada. Szczyt emocji miał miejsce w finale, w którym spotkały się dwie pary z klasy 3E: KARPIŃSKI/RAFALSKI – JAŚKOWSKI/JAGIELSKI. Ponownie okazało się, że to wyjątkowo usportowiona klasa. Jeśli chodzi o rywalizację sportową, to wszędzie ich pełno i czasem człowiek ma wrażenie, że sport jest ich jedynym żywiołem. W każdym razie, my nauczyciele wychowania fizycznego nie mamy im tego za złe. Wygrali powszechnie uważani za faworytów Mateusz „Karpiu” Karpiński i Kacper Rafalski. Ich finałowi rywale mocno postawili się tylko w drugim secie, który wygrali. Pozostałe pewnie wygrali faworyci.
Zakończony turniej i wiele innych sportowych wydarzeń, które rozgrywane są w naszej szkole dowodzą, że najlepszym prezentem dla młodzieży na 100-lecie Szkoły jest budowana właśnie hala sportowa.

prof. Wiesław Golonka

• dwojki_01.JPG