Praktyki we Włoszech - tydzień pierwszy

3 września 14 uczniów klas trzecich wyjechało do Włoch na dwutygodniowe praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus +.
Oto krótkie relacje z pierwszego tygodnia pobytu:
Drugiego dnia pobytu we Włoszech udaliśmy się do Centro Edile Andrea Palladio, gdzie przywitała nas Pani Lisa Pavanów. Po zapoznaniu się z naszą opiekunką udaliśmy się do sali konferencyjnej. Gdzie pani Lisa zapoznała nas ze wszystkimi zasadami panującymi w szkole oraz z historią szkoły i historia budynku. Następnie zostaliśmy  oprowadzenie po całym centrum,  po salach wykładowych oraz po części praktycznej.  Po zwiedzaniu  całego obiektu, obejrzeliśmy film z ceremonii otwarcia całego centrum, potem poznaliśmy dyrektora szkoły, który bardzo ciepło nas przywitał i opowiedział o sposobie edukacji. Po  powrocie do hotelu mieliśmy czas wolny, udaliśmy się na zwiedzanie centrum miasta.

Praktyki odbywamy w Centrum Andrea Palladio. Przywitał nas Pan Sergio i Bruno, którzy wytłumaczyli nam co będziemy przez kolejne dwa dni robić, jednocześnie sprawdzając jakie są nasze umiejętności w zakresie technologii budownictwa. Naszym pierwszym zadaniem było wymurowanie muru z 20 cegieł, o grubości pół cegły na zaprawie cementowej. Na przygotowanie stanowiska i wykonanie zadania mieliśmy 3 godziny.
Następnego dnia praktyk naszym zadaniem było wymurowanie naroża muru z cegły grubości pół cegły na zaprawie cementowej, jednocześnie nauczyliśmy się wyznaczania kąta prostego z metody Pitagorasa.
Po wykonaniu tych dwóch zadań Pan Sergio oceniał nasz poziom i technikę wykonania muru. Jego ocena była pozytywna, ocenił ją na bardzo dobry.

Dzisiaj po praktykach Pani Lisa zaprosiła nas do zwiedzania miasta Vincenta.
Zwiedziliśmy między innymi
- Basilica Palladiana
- Teatro Olimpico
- Pinacoteca Civic di Palazzo Chiericati
-Chiesa di Santa Corona

8 września, to kolejny nasz dzień pobytu we Włoszech. Dzisiaj wybraliśmy się do Wenecji.
Poznaliśmy historie miasta, założenia urbanistyczne oraz zwiedzanie zabytków np. Bazylike Św.  Marka, Pałac Dodżow.
Zdjęcia są dopełnieniem naszej wycieczki do Wenecji , którą zapamiętamy na wiele lat.

Odwiedziliśmy miasto Romea i Julii .
Verona to miasto położone w północno wschodnich Włoszech leży nad rzeką Adygą u podnóża Alp Weneckich.

• werona_01.jpg
  • werona_02.jpg