Kwietniowe spotkanie z poezją

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbyło się spotkanie z poetką, panią Anną Dragańską vel Dragan-Tomczyk.
Tomik antologii, w którym znalazło się kilka jej wierszy, jest zbiorem utworów wyróżnionych w konkursie poetyckim. Jest członkiem oraz sympatykiem kilku grup poetyckich, swoje wiersze publikowała też na różnych literackich forach. Obecnie pracuje nad książką dla dzieci.
“...Bo gdy piszę o kimś i dla kogoś życzenia, wszystkich ‘coś’ za gardło łapie ze wzruszenia...” - mówiła pani Anna - Poezja od zawsze jest częścią mnie, ożywa, gdy ją czytam i ożywia moje serce, gdy piszę. A że pisanie do szuflady i tomików antologii nie wystarczyło, to z poszukiwań nowych środków wyrazu narodziło się moje okolicznościowe Rymowanie na żądanie - dla innych. Od tamtej pory minęło już dużo czasu (zaczynałam, kiedy nikt nie wierzył, że można pisać rymowane treści na zamówienie i poza mną nikt tego nie oferował), ale z każdym rokiem ten osobisty projekt rozwija się i ewoluuje.
Pani Anna Dragańska opowiedziała, czym jest poezja, po co ona ludziom i czy naprawdę jest twórczością natchnioną. Przedstawiła proces twórczy, czyli jak to się dzieje, że spod słów prześwituje coś więcej.  Zaprezentowała uroki i trudności życia współczesnego poety. Podczas spotkania czytała swoje wiersze. Był też czas na rozmowę. Sądząc z ilości pytań zadawanych przez naszych uczniów, poezja oraz praca twórcza wzbudziły zainteresowanie.
Spotkanie odbyło się w szkolnej bibliotece 27 kwietnia 2018 r.

prof. Agnieszka Goszczycka

• Poezja_01.jpg