Finał Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej

Wspaniałe wieści z finału Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej!

Po trudnych eliminacjach do finału przeszły 3 osoby z naszego Zespołu Szkół. Odbył się on w PROM-ie Kultury na Saskiej Kępie w sobotę 28 października 2017.  W jury zasiadali Paddy Nash i Reevah- profesjonalni muzycy z Irlandii, angliści i nauczyciel muzyki. Na widowni, oprócz organizatorów, nauczycieli zdolnych i odważnych uczestników konkursu z całego Mazowsza i członków jej rodzin zasiadł ambasador Irlandii. 
Po długich i trudnych obradach jury wyłoniło zwycięzców. Kacper Skrzypiec, uczeń technikum z klasy 1E  zajął 3 miejsce w kategorii recytacja!
Kacper to naturalny talent aktorski. Przygotował wiersz Paula Durcana Sport  i nie tylko go wyrecytował, ale po prostu go zagrał. Interpretacja tego wiersza nie była łatwa. Wydaje się poważny w treści, ale jak się okazało, Paul Durcan, jak wielu Irlandczyków, napisał go z dużą autoironią graniczącą z satyrą. Kacper potrafił idealnie oddać przesłanie autora.
Wielkie podziękowania dla Kacpra. Należą się też one pozostałym uczestnikom z naszego Zespołu Szkół. Konkurencja była duża i na naprawdę wysokim poziomie.

prof. Hanna Modzelewska