Nowości w bibliotece szkolnej 4

Erich From Mieć czy być?

Książka stanowi dogłębną analizę kryzysu cywilizacji Zachodu i szczegółowy program społecznej i psychologicznej rewolucji mającej uratować zagrożoną planetę. Choć dzieło to ukazało się po raz pierwszy ponad trzydzieści lat temu, wciąż pozostaje aktualne wobec problemów, z którymi boryka się człowiek XXI w.

Justyna Sobolewska Książka o czytaniu

Ta książka składa się z głosów wielu czytelników, a każdy mógłby dodać do niej coś od siebie. Jest zachętą do tego, by czytelnicy zrobili sobie własny katalog przyjemności związanych z czytaniem.

George Ritzer Magiczny świat konsumpcji

Magiczny świat konsumpcji zawłaszcza kolejne dziedziny życia społecznego, narzuca im swoje prawa i wywiera ogromny wpływ na nasz sposób myślenia i styl życia. Czy można się przed nim obronić?

Robin Skynner i John Cleese  Żyć w rodzinie i przetrwać

To znakomita lektura nie tylko dla tych, którzy potrzebują skutecznej porady, ale także dla tych, którzy po prostu lubią dobrą, skrzącą się dowcipem literaturę. Ta książka sprawi, że świat wraz z zamieszkującymi go sześcioma miliardami ludzi oraz nasza własna rodzina dadzą się znieść.

Tom Hanks Kolekcja nietypowych zdarzeń

Tą książką Hanks udowadnia, że jest nie tylko wspaniałym aktorem, ale również wyśmienitym prozaikiem. Jego opowiadania są subtelne, poruszające, zabawne, niekiedy figlarne, czasem melancholijne, ale zawsze pełne mądrej empatii wobec ludzkich słabości i tęsknot.

Claudia Gray Dziesięć tysięcy słońc nad Tobą

Marguerite Caine dokonała rzeczy niemożliwej, gdy wyruszyła w podróż do innych wymiarów za pomocą Firebrida – genialnego wynalazku jej rodziców, jej chłopaka Paula i ich wspólnego przyjaciela Theo. Ściągnęła jednak na siebie uwagę wrogów gotowych porywać, szantażować lub nawet zabijać ludzi, by wykorzystać Firebrida do swoich celów.

Aline Ohanesian Dziedzictwo Orchana

Debiut pisarki, która wykreowała barwną opowieść o miłości, strachu i klątwie pokoleń, osadzoną w ramach tragicznej historii Ormian w Imperium Osmańskim.

Monika Piątkowska  Prus Śledztwo biograficzne

Na tropie najbardziej tajemniczego polskiego pisarza! Pisarka, łącząc temperament detektywa z wnikliwością psychologa, przeprowadza drobiazgowe śledztwo i tworzy pełnowymiarowy portret pisarza. Prus, którego dzięki niej poznajemy, nie jest spiżowa figurą na postumencie, lecz prowadzącym podwójne życie, targanym namiętnościami człowiekiem z krwi i kości.

Katarzyna Bonda Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony

Seria książek o utalentowanej profilerce Saszy Załuskiej. Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy z własnej przeszłości.

Erin Beaty Pocałunek  zdrajcy

Królestwo na krawędzi wojny. Dziewczyna, która nie chce wyjść za mąż. Żołnierz, który musi udowodnić swoją wartość.

Steve Berry Zaginiony  rozkaz

Zakon rycerzy złotego kręgu chce zmienić konstytucję. Ta książka to emocjonująca podróż po zacisznych korytarzach Instytutu Smithsona, nieprzyjaznych lasach Arkansas i surowych górach Nowego Meksyku. Jest to jednocześnie wyprawa w mroczną przeszłość Ameryki oraz potencjalnie jej jeszcze bardziej mroczną przyszłość.

Lucia Berlin  Instrukcja dla pań sprzątających

Ameryka, jakiej nie znacie. Autorka opowiadań stworzyła cuda z dnia codziennego, pisząc o zwykłym życiu i chwilach objawień: w pralniach samoobsługowych, w ośrodkach resocjalizacji i w rezydencjach klasy wyższej, wśród telefonistek, zmagających się z życiem matek, autostopowiczów i złych chrześcijan.

Jay Asher 13 powodów

Międzynarodowy bestseller, numer 1 na liście „New York Timesa”. Istnieje trzynaście powodów samobójstwa przyjaciółki. Nie można cofnąć przeszłości, nie da się zatrzymać czasy. Jedyny sposób, by odkryć tajemnicę… to nacisnąć play.

Karen Dionne Córka  Króla  Moczarów

Rewelacyjny thriller psychologiczny. Niezwykła, zapierająca dech, przejmująca i przerażająca w najlepszym tego słowa znaczeniu historia córki Króla Moczarów.

Diane Ackerman  Azyl

Jest to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W zbombardowanym warszawskim ogrodzie zoologicznym Jan i Antonina Żabińscy, podczas niemieckiej okupacji, zdołali ocalić przed śmiercią kilkadziesiąt, udzielając im schronienia.