Nowości w bibliotece szkolnej 3

bp G. Ryś  Skandal miłosierdzia

Lektura obowiązkowa na ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia. Biskup G. Ryś głosi skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć. Nikt nie jest stracony. Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech. Bóg nie rozdaje cukierków niegrzecznym dzieciom, ale podnosi tych, którzy dotknęli dna.

C. S. Lewis  Listy starego diabła do młodego

Ta błyskotliwa, przewrotna książka przynosi głęboką analizę kondycji duchowej współczesnego człowieka. Rozstrzyga wiele wątpliwości i odpowiada na wiele pytań, zwłaszcza na pytanie o rolę i miejsce zła w świecie stworzonym przez Boga.

M. O’Brien Ojciec Eliasz Czas Apokalipsy

Tytułowy Eliasz to karmelita, Żyd, który przeżył Holokaust i był jednym     z najważniejszych polityków w Izraelu. Po latach kariery politycznej, przeżywa głębokie nawrócenie i wstępuje do klasztoru na górze Karmel, lecz świat o nim nie zapomina…

Sz. Twardoch  Król

Warszawa, burzliwe lata 30-te XX w. Wielokulturowy, podzielony świat   u progu II w. św., targany konfliktami narodowymi, politycznymi, społecznymi, religijnymi. Dwie Warszawy mówiące dwoma językami, żyjące w osobnych światach, okazujące sobie obojętność, czasem pałające nienawiścią i mężczyzna, który w 1937 r. jest na ustach wszystkich.

D. Moggach  Hotel Złamanych Serc

Emerytowany aktor postanawia porzucić Londyn i przeprowadzić się    na walijską wieś. Jako właściciel podupadającego pensjonatu, musi zapełnić pokoje i zacząć zarabiać. Poznajcie jego genialny plan „kursów dla rozwodników” oraz barwną zbieraninę gości. Pod życzliwym okiem Buffy’ego różniący się od siebie, samotni nieznajomi przekonują się, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż sądzili, a małe miasteczko ma magiczną  moc przyciągania…

K. Michalak   Leśna polana, Czerwień jarzębin, Błękitne sny

Leśna Trylogia opowiada o sile prawdziwej przyjaźni i miłości, która czasem przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. To także ostrzeżenie przed złem, któremu tylko najodważniejsi potrafią się przeciwstawić. Trzy przyjaciółki, trzech braci i zło, które nie odpuszcza…

D. Ackerman  Azyl

W zbombardowanym i zrytym pociskami warszawskim ogrodzie zoologicznym Jan i Antonina Żabińscy podczas niemieckiej okupacji zdołali ocalić przed śmiercią kilkadziesiąt osób, udzielając im schronienia w domu, piwnicach i pustych klatkach po zwierzętach. Ta książka poruszy najczulsze struny w każdym sercu.

C. P. Estѐs  Biegnąca z wilkami

Autorka odkrywa różnorodność międzykulturowych mitów, baśni i legend, wnikliwie je analizując, co sprawia, że te opowieści stają się pełne nieznanych dotąd treści i znaczeń. Zaprasza do królestwa duch prawdy – ducha, który rozbudza, uzdrawia, rzuca wyzwania, łączy i raduje.

R. Mróz  Czarna Madonna

Boeing 747 miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś nad morzem Śródziemnym. Co stało się z boeingiem? Jaki związek ma jego zniknięcie z podobnymi zdarzeniami? Jakie znaczenie ma obraz Matki Bożej, nazywany Czarną Madonną?

S. King  Chudszy

Mrożąca krew w żyłach opowieść o człowieku, który pada ofiarą cygańskiej klątwy. Groza połączona z wisielczym humorem.

G. Chapman  5 języków miłości

Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz partner nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których nie rozumie. Poznanie języka miłości – to potwierdzona tysiącami świadectw czytelników recepta na szczęśliwy i udany związek.

B. W. Cameron  Był sobie pies

Wszystkie psy idą do nieba… chyba, że mają niedokończone sprawy na ziemi. Ciepła i chwytająca za serce opowieść o losach najbardziej wyszczekanego bohatera książki.

J. Moyes  Zanim się pojawiłeś

Lou zostaje opiekunką młodego, bogatego bankiera, którego losy zmieniły się całkowicie na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Ich znajomość odmieni ich na zawsze.

J. Moyes  Kiedy odszedłeś

Ta książka to nie tylko historia o podnoszeniu się po utracie miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy złożonej ukochanemu, lou stara się znajdować nowe powody, dla których warto czekać na każdy kolejny dzień.

H. Greasley  Czy w piekle ptaki nadal śpiewają?

Prawdziwa historia człowieka, który stawił czoła nazistom, a wszystko z miłości do kobiety. Niezwykła opowieść o uczuciu, które pokonało terror, głód i strach.