Biblioteka szkolna

Ogłoszenie

Z okazji Tygodnia Patrona TBiA zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie architektonicznym
"Śladami mistrza -  prof. Mączeńskiego"

Regulamin konkursu

maczenski.jpg

Nowości w bibliotece

Kathryn Croft Nigdy nie zapomnisz  
Kolejny elektryzujący thriller bestsellerowej brytyjskiej autorki!  
Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuj wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna, pozbawiona przyjaciół i miłości, izoluje się od świata, jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian, bohaterka zaczyna wierzyć, że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie.
Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą, czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?

Harlan Coben Nie odpuszczaj
Wielkie sekrety i małe kłamstewka…  O tym, co wydarzyło się tragicznej nocy przed piętnastoma laty, wiedzieli tylko Leo i Diana. Była to noc ich śmierci. Tej samej nocy zaginęła Ukochana dziewczyna Napa , brata bliźniaka Leo.
Nap rozpaczliwie chce zrozumieć, co się wydarzyło tamtej nocy…

Jojo Moyes Moje serce w dwóch światach
Josh ma spojrzenie zupełnie jak Will. Ten sam uśmiech, ten sam kolor włosów. Lou zaniemówiła, kiedy zobaczyła go po raz pierwszy. Czy to możliwe, że istnieje mężczyzna aż tak podobny do miłości jej życia? Miłości, która , jak się zdawało, bezpowrotnie odeszła?
Czy warto żyć dawnym uczuciem, czy może lepiej bez oglądania się za siebie otworzyć się na kogoś zupełnie innego?

Jojo Moyes Srebrna zatoka
Liz nie zamierza oglądać się za siebie. Czasem lepiej nie myśleć o przeszłości. Właśnie dlatego znalazła swój azyl nad Srebrną Zatoką.
Mike zjawia się tam nieproszony i uosabia wszystko, od czego Liza starała się uciec. Wraz z jego przybyciem urokliwy, spokojny świat staje się zagrożony. Liza musi odpowiedzieć sobie na pytania: czy ucieczka zawsze jest dobrym rozwiązaniem oraz czy można pokochać kogoś, kto wydaje się naszym największym wrogiem?

Nicholas Sparks Z każdym oddechem
Przypadkowe spotkanie dwojga ludzi, które może stać się dla nich szansą na szczęście, mimo tysięcy kilometrów, upływu lat i słodko-gorzkich wyroków losu…

Remigiusz Mróz Nieodnaleziona
Jej zaginięcie to dopiero początek… Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja nie trafiłbym do szpitala, a ona nie zniknęłaby na zawsze z mojego życia.
Pierwszy polski thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów!

Jakub Żulczyk Ślepnąc od świateł
Zagadkowa, dynamiczna, miejska odyseja skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych czasach podstawowe wartości: miłość, przyjaźń czy wierność. A może raczej… ile kosztują?

Stephen Hawking Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
Światowej sławy kosmolog pozostawił nam swoje odpowiedzi na najistotniejsze pytania o nasze miejsce i przyszłość we wszechświecie.
Skąd się wzięliśmy? Czy powinniśmy kolonizować kosmos? Czy podróż w czasie jest możliwa? W jaki sposób moglibyśmy w pełni rozwinąć skrzydła?

Kamil Sipowicz Kora, Kora A planety szaleją
Kora – kobieta fascynująca, a nawet więcej: kobiecość wolna, nieokiełznana i ekspresyjna. Pisze o sobie, dziecku w sobie, kobiecie w sobie.
Ta książka to krótka biografia, zapis pewnego etapu intymno-publicznego życia, ale przede wszystkim opis istotnych warstw naszej rodzimej kultury.

Pani Bukowa Wielki ogarniacz życia, czyli jak być szczęśliwym, nie robiąc niczego.
Pani Bukowa – kobieta, której nieudolne próby ogarnięcia życia śledzi na Facebooku już niemal pół miliona osób. Mówi otwarcie to, co myślą wszyscy. Lubi jedzenie i Internet, i wino, i leżeć sobie.
Ta książka pokaże Wam, jak być szczęśliwym, nie robiąc niczego, co się powinno.

Pan Buk, Pani Bukowa Wielki ogarniacz życia, czyli jak być razem i się nie pozabijać.
Jej życie to nieustanna walka między spaniem a Internetem. Co wieczór postanawia, że od jutra zmieni się na lepsze, ale kiedy wstaje rano, przypomina sobie, że przecież jest idealna. I wtedy poznaje tego jedynego. Pan Buk woli dobrze zjeść, niż podobać się komukolwiek. Gdyby nie związek z Panią Bukową, mógłby przeżyć całe życie w przekonaniu, że nie ma wad.
Ta książka pokaże Wam, jak być razem i się nie pozabijać.

Mieciu Mietczyński Wykłady Profesora Niczego
Wyrusz z Profesorem Niczego w szaloną podróż przez epoki literackie i przekonaj się, że mogą być znacznie ciekawsze niż ci się wydaje.
Od starożytności do współczesności, przez aż dziesięć epok – skonasz ze śmiechu. Po raz pierwszy na liście lektur nieobowiązkowych pojawia się coś tak wesołego.